Gündem

Kıdem tazminatında bilinmeyen detay! İstifa eden de tazminat alabilir! İşte şartı

YAŞ EMEKLİLİK ALMAK İÇİN İSTİSNAİ ŞARTLAR NELERDİR?

Kıdem tazminatı alabilmeniz için genellikle aynı işte en az 1 yıl çalışmanız gerekir. İkincisi, hiçbir iradeniz veya hatanız olmadan sizden uzaklaştırılmanızı istiyor.

Peki bir istisna var mı? Evet, birçok istisna var. Bunlar, halen yürürlükte olan 1475 sayılı Kanun’un 14. maddesinde düzenlenmiştir.

Buna göre emekli olanlar, evlendikten bir yıl sonra henüz evlenmemiş kadın sigortalılar, askere gidenler ve haklı nedenle istifa edenler, gönüllü ayrılsalar bile kıdem tazminatı alırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu