Spor

Stefan Kuntz, Türkiye’nin 46. teknik direktörü oldu: Önceki 45 isim kimdi?

TFF, Stefan Kuntz ile anlaşarak milli takımın 46. teknik direktörünü buldu. Türk milli takımı tarihi boyunca aşağıdaki teknik direktörlerle çalıştı:

  • Ali Sami Yen (ö. 29 Ekim 1951) 26 Ekim 1923
  • Billy Hunter (Vefat) 05/25/1924 – 09/12/1926
  • Bela Toth (merhum) 14 Ekim 1927 – 28 Mayıs 1928
  • Fred Pagnam (Vefat 03/07/1962) 27/09/1931 – 22/04/1932
  • James Elliot Donnelly (Vefat) 07/12/1936 – 08/01/1937
  • Ignace Molnar (9 Mart 1986’da öldü) 23 Nisan 1948 – 30 Mayıs 1948
  • Peter Molloy (16 Şubat 1993) 28 Kasım 1948 – 20 Mayıs 1949
  • Cihat Arman (14 Mayıs 1994’te öldü) 20 Kasım 1949
  • James McCormick (Vefat 1/3/1968) 12/03/1950
  • Rebii Erkal (vefatı 24.11.1985) 06/10/1951 – 21.11.1951
  • Sandro Puppo (16 Ekim 1989) 1 Haziran 1952 – 23 Haziran 1954
  • Gündüz Kılıç (17 Mayıs 1980) 17 Ekim 1954
  • Zarko Mihajloviç (Vefat 16.09.1986) 03.04.1955 – 26.06.1955
  • Giovanni Varglien (16 Ekim 1990 Vefat) 18 Aralık 1955 – 25 Aralık 1955
  • Eşfak Aykaç (ölüm 21 Kasım 2003) 19 Şubat 1956 – 8 Aralık 1957
  • Leandro Remondini (ö. 9 Ocak 1979) 4 Mayıs 1958 – 10 Mayıs 1959
  • Ignace Molnar (9 Mart 1986’da öldü) 8 Haziran 1960
  • Sandro Puppo (16 Ekim 1989) 27 Kasım 1960 – 16 Mayıs 1962
  • eref Görkey (10 Kasım 2004’te öldü) 10 Ekim 1962
  • Ljubisa Spajic (28 Mart 2004’te öldü) 25 Kasım 1962 – 16 Aralık 1962
  • Bülent Eken (25 Temmuz 2016 vefatı) 27 Mart 1963 – 9 Ekim 1963
  • Cihat Arman (14 Mayıs 1994’te öldü) 27 Eylül 1964 – 1 Kasım 1964
  • Sandro Puppo (Vefat 16 Ekim 1989) 20 Aralık 1964 – 9 Mayıs 1965
  • Doğan Andaç (6 Şubat 2013 vefatı) 21 Temmuz 1965 – 25 Temmuz 1965
  • Sandro Puppo (Vefat 16 Ekim 1989) 9 Ekim 1965 – 30 Mayıs 1966
  • Adnan Süvari (ölüm 06.06.1991) 12.10.1966 – 11.12.1968
  • ükrü Mustafa Gülesin (10 Temmuz 1977) 17 Ocak 1969
  • Abdullah Gegic (ölüm 21 Haziran 2008) 30 Nisan 1969 – 16 Kasım 1969
  • Sabri Kiraz (12 Ocak 1985) 17 Ekim 1970
  • Doğan Andaç (6 Şubat 2013 vefatı) 13 Aralık 1970
  • Cihat Arman (14 Mayıs 1994’te öldü) 25 Nisan 1971 – 14 Kasım 1971
  • Nicolae Petrescu 5 Aralık 1971
  • Coşkun Özarı (ö. 22 Haziran 2011) 12 Nisan 1972 – 31 Ekim 1976
  • Doğan Andaç (6 Şubat 2013) 17 Kasım 1976
  • Metin Türel (ölüm 17 Kasım 2018) 16 Şubat 1977 – 5 Ekim 1978
  • Sabri Kiraz (12 Ocak 1985) 29 Kasım 1978 – 15 Ekim 1980
  • Özkan Sümer (ö. 22 Aralık 2020) 3 Aralık 1980 – 25 Mart 1981
  • Fethi Demircan 15 Nisan 1981 – 7 Ekim 1981
  • Coşkun Özarı (22.06.2011 vefatı) 22.09.1982 – 04.04.1984
  • Candan Tarhan (ö. 18 Nisan 1989) 6 Eylül 1984 – 14 Kasım 1984
  • Yılmaz Gökdel (ölüm 4 Kasım 2019) 22 Aralık 1984 – 3 Nisan 1985
  • Kalman Meszöly 05/01/1985 – 08/28/1985
  • Coşkun Özarı (ö. 22 Haziran 2011) 11 Eylül 1985 – 12 Kasım 1986
  • Mustafa Denizli 03/04/1987 – 12/16/1987
  • Tınaz Tırpan 03/16/1988 – 11/15/1989
  • Fatih Terim (teknik direktör) 04/11/1990
  • Sepp Piontek 27 Mayıs 1990 – 28 Nisan 1993
  • Fatih Terim 27.10.1993 – 19.06.1996
  • Mustafa Denizli 14.08.1996 – 24.06.2000
  • enol Güneş 08/16/2000 – 02/18/2004
  • Ünal Karaman (antrenör) -31.03.2004
  • Ersun Yanal 28 Nisan 2004 – 8 Haziran 2005
  • Fatih Terim 08/17/2005 – 10/14/2009
  • Oğuz Çetin 02/01/2010 – 07/31/2010
  • Guus Hiddink 08/01/2010 – 11/16/2011
  • Abdullah Avcı 17 Kasım 2011 – 20 Ağustos 2013
  • Fatih Terim 22/08/2013 – 07/26/2017
  • Mircea Lucescu 04/08/2017 – 02/11/2019
  • enol Güneş 03/18/2019 – 09/10/2021
  • Stefan Kuntz 09/20/2021 –

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu